Tel : +90 216 305 46 66

Ölçüm ve Testler

Ürün Testleri

Ürün Testleri

Ürünlerin dayanım, kullanım uygunluğu, güvenlik ve sağlık koşullarının durumlarının tespiti için İntersistem Teknik Sertifikasyon (ISQ), kapsamlı çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalardan önce bazı kavramları izah etmeye çalışalım. Test, yeni ürün geliştirilmesinde, mevcut üründe veya mevcut ürün değişikliğinde başvurulan metodlar bütünüdür. Bu testlerin yapılmasındaki temel amaç, ürüne karşı mevcut tüketicilerin, rakip tüketicilerin veya potansiyel tüketicilerin kullanım uygunluğunun tespitidir. Ürünlerin özelliklerin, güçlü ve zayıf yönlerinin tüketiciler tarafından değerlendirilmesi, belirlenmesi ve buna parallel olarak ihtiyaç ve eksikliklerin ortaya çıkarılması amaçlanır.

Ürünlere yapılan bu ihtiyaç uygulamaları yani testler yeni ürün tasarımlarında veya mevcut ürünlerde markasız veya markalı olarak gerçekleştirilebilir. Nihai tüketicilerin markadan kaynaklı, avantaj ve dezavantajlardan etkileneceği göz önünde bulundurulursa mevcut üründe yapılacak değişikliklerin ilk aşamada mutlaka markasız test edilmesi tavsiye edilir. Üreticilerin piyasaya çıkaracakları her yeni ürünün nihai tüketicinin ürüne vereceği kullanım tepkisine karşı göstereceği geri dönüşleri almak ve sonraki aşamaları bu geri besleme bilgisi ışığında şekillendirme yapması için test basamaklarını muhakkak şekillendirmesi gerekir. Üretim Sektörü için çok önemli olan, ulusal ve global pazarlarda ürün satmak için bu testleri tüm ürün gamına yapması, bazı pazarlarda zorunlu olmasa da büyük pazarların genelinde zorunluluk olması nedeniyle üreticiye büyük kazanımlar sağlar. Ürün testleri hızlı tüketim ürünlerinden, dayanıklı tüketim ürünlerine kadar tüm ürün gamına uygulanmalıdır.

Tüketicinin ürününü uzun süreli kullanımına dayandırılacak ürün testlerinde hedeflenen kitleyi temsil eden örnekleme grubuna, markalı veya markasız ürün ve tabii ki bu ürünlere ilişkin kullanım bilgisini içeren kullanım klavuzları, önceden belirlenmiş süre içinde kullanılmak veya test edilmek üzere teslim edilmelidir. Üretici, ürün kullanımının gerçekleştiği aşamalarda tüketicinin kullandığı ürünün durumu ve uygunluğu ile ilgili gerekli izleme ve takipleri yapmalıdır.

Üreticiler yukarıda bilgisi verilen nedenleri değerlendirmeli ve tüketicilere sunacakları ürün üretimi ve satılının verimini artırmak için ürün testleri yaptırmalıdırlar. Avrupa Birliği ve ilerlemiş ülke tüketici ve pazarları artık çok bilinçli tüketici gurubunda yer almaktadır. Ülkemizde de bu bilinç hızla artmaktadır. Artık tüketici kontrollü ve güvenliği sağlanan ve sağlanması için çalışmalar yapan üreticilerin ürünlerini tercih etmekte, bu sayede de üreticinin kendisini önemsediğini hissetmekte ve kaliteyi bu yolla aramaktadır.

İntersistem Teknik Sertifikasyon (ISQ), üretim süreçleri ve global pazar ihtiyaçlarını uzman ürün belgelendirme ekibiyle sürekli takip etmektedir. Bu çalışmaları üretici ile paylaşarak, üreticiyi bilinçlendirip yol göstererek hem kaliteyi hemde satışları artırma metotlarını üreticiye kazandırmaktadır. Ürün çok önemli bir unsurdur. Ürünün test edilmesi tüketiciye kesinlikle güven veririr. Tüketici güvendiği ürünleri tercih eder, böylece döngü devamlılık sağlar.

Üreticilerin Önemle üzerinde durması gereken konular hakkında İntersistem Teknik Sertifikasyon (ISQ), laboratuvar, test, muayene ve gözetimlerle üreticinin ürünlerini, tüketicinin gözdesi haline getirecek değerler üretmektedir.

Bu kapsamda aşağıdaki testler yapılmaktadır:

1-Azotex Ekolojik Ürün Testleri

2-Fiziksel Testler

3- Kimyasal Testler

4-Renk Performans Testleri

5-Boyutsal Değişme Testleri

6-UV Geçirgenlik ve Koruma Faktörleri Testleri

7-Su Geçirgenlik Testler

8-Elektriksel Testler

9-LVD Testleri

10-Basınç Testleri

Azotex Ekolojik Ürün Testleri

İnsanoğlunun hizmetine sunulmuş ilahi bir nimet olan ekolojik denge her geçen gün önemini artırmaktadır. Bu dengede üretilen ürünlerde uyumlu olmalı insanlığa zar vermemelidir. İntersistem Teknik Sertifikasyon (ISQ), bu kapsamda üretilen ürünlerin doğada...

Devamı...

Fiziksel Testler

Yıkama Sonrası Görünüm
Kuru Temizleme Sonrası Görünüm
Yıkama Sonrası Boyut Sabitliği
Kuru Temizleme Sonrası Boyut Sabitliği ...

Devamı...

Kimyasal Testler

Alerjenik Boyar Maddeler
Azo Boyar Maddeler
Yasaklı Azo Boyar Maddeler
BHT Miktarı Tespiti ...

Devamı...

Renk Performans Testleri

Klorlu Ağartıcı Haslığı
Klorlu Su Haslığı
Renk Okutması
Sürtme Haslığı...

Devamı...

Boyutsal Değişme Testleri

Yıkama Sonrası / After Washing
-TS 5720 EN ISO 6330/Nisan 2002
-EN ISO 6330:2000
-ISO 6330:2000...

Devamı...

Laboratuvar Test Hizmetleri

İntersistem Teknik Sertifikasyon Laboratuvar ve Test hizmetlerini Azotex, Eko etiket, Helal Belgesi, Doğal Ürün Belgeleri, Vegan ve vejetaryen belgelendirmeleri kapsamında vermektedir.
Bu belgelendirme kapsamları haricinde...

Devamı...

UV Geçirgenlik ve Koruma Faktörü Testleri

İş yerlerinin temiz hava ihtiyacının çalışanların konforunun sağlanması için havalandırma ve iklimlendirmenin önemli olduğu için ortamda kirlenmiş olan havanın doğru bir şekilde atılması...

Devamı...

Su Geçirgenlik Testleri

Su Geçirmezlik (Hidrostatik) / Water Permeability (Hydrostatic)
-TS 257 EN 20811/ Nisan 1996
-EN 20811:1992
Bundesmann Yağmurlama Testi / Rain Test- Bundesmann...

Devamı...

LVD Low Voltage Directive Testleri

BELİRLİ GERİLİM SINIRLARI İÇİN TASARLANAN ELEKTRİKLİ EKİPMAN İLE İLGİLİ YÖNETMELİK (2014/35/AB)
LVD YÖNETMELİĞİ
LVD Yönetmeliğinin amacı; LVD Yönetmeliği kapsamına giren...

Devamı...

Temiz Oda Analiz ve Partikül Ölçümleri

TS 11605 EN ISO 14644-1 Temiz odalar ve bu odalarda birlikte kontrol edilen ortamlar Bölüm 1 - Hava temizliğinin sınıflandırılması
Hava ile taşınan partikül kontaminasyonunun, hassas aktivitelerde kabul edilen kontaminasyon sınırlarında kalmasının kontrolü...

Devamı...

Popüler Hizmetler

doğal gıda belgesi
Doğal Gıda Belgesi

Ürün Belgelendirme

akredite helal belgesi
Akredite Helal Belgesi

Gıda Belgelendirme

iso 9001 kalite belgesi
ISO 9001 Kalite Belgesi

Sistem Belgelendirme

iso 13485:2016 medikal cihazlar belgesi
ISO 13485 Medikal Cihazlar Belgesi

Sistem Belgelendirme

iso 14001:2015 çevre yönetim belgesi
ISO 14001 Çevre Yönetimi Belgesi

Sistem Belgelendirme

ce belgesi
CE Belgesi

Ürün Belgelendirme

iso 50001:2018 enerji yönetimi belgesi
ISO 50001 Enerji Yönetimi Belgesi

Sistem Belgelendirme

kaldırma iletme ekipmanları periyodik kontrolü
Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Kontrolü

Periyodik Kontroller ve Muayene